
Celem kursu jest zapoznanie kursantów ze wszystkimi metodami złuszczania naskórka stosowanymi w gabinecie kosmetycznym (peelingi chemiczne i mechaniczne: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, korundowa, wodna). Przedstawienie wskazań i przeciwwskazań do wykonania. Przedstawienie wpływu peelingu na stan skóry, oraz pielęgnacji po zabiegach złuszczania w warunkach domowych.
Kurs obejmuje 20 godzin zajęć. Zaplanowane jest przeprowadzenie 4 spotkań po 5 godzin dydaktycznych dwa razy w tygodniu, w dni powszednie w godzinach popołudniowych.
Nie więcej niż 10 osób
Rezerwacja miejsca na kursie następuje po wpłacie 150 zł zaliczki (potwierdzenie dokonania opłaty należy przedstawić w Dziekanacie w dniu zapisu).
Wpłata zaliczki powinna zostać zaksięgowana na koncie Uczelni najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem kursu. W przypadku rezygnacji z kursu zaliczka nie podlega zwrotowi. Pozostałą kwotę, tj. 150 zł należy wpłacić najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu - liczy się dzień dokonania wpłaty na konto SWSM (w dniu rozpoczęcia kursu należy przedstawić prowadzącemu potwierdzenie opłaty za całość kursu).
Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
40-085 Katowice, ul Mickiewicza 29
34 1910 1152 7610 0000 0000 0000
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 32 207 31 00/01 lub adresem e-mali: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Część teoretyczna – 3 h
Anatomia i fizjologia skóry. Diagnostyka skóry przed wykonaniem zabiegu złuszczania, dobór metody do stanu skóry.
Peelingi mechaniczne i chemiczne - rodzaje, wskazania i przeciwwskazania, pielęgnacja po zabiegu w gabinecie i w warunkach domowych. Rodzaje peelingów które mogą być wykonywane w warunkach domowych, oraz które muszą być wykonywane w gabinecie kosmetycznym.
Część praktyczna – 15 h
Ogólny schemat wykonania typowego zabiegu kosmetycznego.
Znaczenie diagnostyki stanu skóry w kosmetyce i kosmetologii. Sprzęt i zastosowanie aparatury diagnostycznej (videodermatoskop, lampa Wooda, analizator skóry). Podstawowe rodzaje cer i metody rozpoznawania różnych rodzajów cer.
Demakijaż oczu, ust, twarzy. Znaczenie demakijażu, wykonanie demakijażu oczu, ust, twarzy. Brushing i vacum spray.
Zabiegi z wykorzystaniem peelingów kosmetycznych typu scrub, enzymatycznych, z kawasami AHA. Preparaty kosmetyczne zawierające kwasy owocowe. Ograniczenia związane ze stężeniem i pH preparatów stosowanych w gabinecie kosmetycznym i lekarskim. Ograniczenia w wykonywaniu zabiegów związane z porą roku i nasłonecznieniem.
Zabiegi z wykorzystaniem peelingów mechanicznych: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazje (diamentowa i wodna). Metody łączone – peelingi chemiczne i mechaniczne. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Pielęgnacja po zabiegu w gabinecie i w warunkach domowych. Ograniczenia w wykonywaniu zabiegów związane z porą roku i nasłonecznieniem.
Sprawdzenie efektów kształcenia – 2 h
Egzamin praktyczny.