
|
KOMUNIKAT!Informujemy, że zostały podjęte decyzje w sprawie stypendiów socjalnych i dla osób niepełnosprawnych
|
Informujemy, że wnioski stypendialne w semestrze letnim 2021/2022 będą przyjmowane w okresie od 01 do 31 marca 2022 r.
Wszystkie wnioski należy złożyć w pierwszej kolejności za pośrednictwem wirtualnego dziekanatu https://dziekanat.swsm.pl – zakładka wnioski – pomoc materialna). Po zweryfikowaniu kompletności wniosku oraz wszystkich wymaganych podpisów przez pracownika opracowującego wniosek w wirtualnym dziekanacie: 1. Wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz wnioski o stypendium rektora należy wydrukować, podpisać i wysłać wraz z załącznikami pocztą tradycyjną w terminie do 25 marca 2022 r. Do wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych należy dołączyć:
Wzory dokumentów oraz przykładowo wypełniony wniosek dostępne są na stronie: Do wniosku o stypendium rektora należy dołączyć:
Wzory dokumentów oraz przykładowo wypełniony wniosek dostępne są na stronie: Przypominamy, że wnioski o stypendium rektora aktualnie mogą składać studenci, którzy w semestrze letnim 2021/2022 rozpoczną trzeci, piaty lub siódmy semestr nauki i uzyskali wysoką średnią arytmetyczną z ocen uzyskanych w dwóch poprzednich semestrach (tj. minimum 4,40 ) lub/i posiadają osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Przypominamy, że studenci, którzy starają się o stypendium rektora z tytułu wysokiej średniej ocen wszystkie przedmioty z semestrów, za które wyliczana jest średnia powinni mieć zaliczone w pierwszym terminie. 2. Wnioski o stypendium socjalne składane po raz pierwszy w roku akademickim 2021/2022 przyjmowane będą osobiście w Kwesturze pok. 3.60 po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu. Termin spotkania należy umówić dzwoniąc na numer 32 207 30 76. Do wniosku o stypendium socjalne, poza dokumentami potwierdzającymi sytuację dochodową rodziny, należy dołączyć:
Studenci, którzy pobierali stypendium socjalne w semestrze zimowym, których sytuacja finansowa oraz skład rodziny od czasu złożenia poprzedniego wniosku nie uległy zmianie, starając się o ponowne przyznanie stypendium w semestrze letnim składają uproszczony wniosek. Nie jest wymagane ponowne składanie dokumentów potwierdzających osiągnięte dochody w 2020 r. Wnioski należy wysłać pocztą tradycyjną. W przypadku studentów, których skład rodziny lub sytuacja materialna uległy zmianie na dzień składania wniosku na skutek utraty lub uzyskania dochodu przez członka rodziny, do wniosku o stypendium socjalne na semestr letni należy dołączyć załącznik nr 9 oraz dokument potwierdzający utratę lub uzyskanie dochodu przez członka rodziny i wysokość utraconego lub uzyskanego dochodu. Wnioski można wysłać pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w Kwesturze - pok. 3.60 po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu. Szczegółowe informacje na temat stypendium socjalnego, wzory dokumentów oraz przykładowo wypełniony wniosek dostępne są na stronie: Przypominamy o konieczności dostarczenia zaświadczenia z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny – w przypadku studentów, u których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w art. 8 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (obecnie jest to kwota 528,00 zł). Należy zwrócić uwagę na treść ewentualnego zaświadczenia z ośrodka pomocy społecznej. Zaświadczenie powinno dotyczyć sytuacji dochodowej i majątkowej studenta i rodziny studenta (nie jest wystarczająca informacja zawierająca tylko stwierdzenie, że student/rodzina studenta korzysta lub nie korzysta z pomocy). Przypominamy, że Studenci w szczególnie uzasadnionych przypadkach (np. w przypadku sieroctwa, długotrwałej lub ciężkiej choroby w rodzinie, przemocy w rodzinie, znacznej niepełnosprawności członka rodziny, wielodzietności itp.) mogą starać o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości. OSTATECZNYM TERMINEM ZŁOŻENIA (WPŁYNIĘCIA) WNIOSKÓW W FORMIE PAPIEROWEJ JEST 31 MARZEC 2021!Pytania w sprawie stypendiów można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. |
|
|
|
|
Stypendia socjalne |
Stypendia dla osób niepełnosprawnych |
Stypendia rektora |
Zapomogi |
|
|
|
|
Świadczenia pomocy materialnej przysługują na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich (w tym zagranicznych), przy czym łączny okres, przez który przysługują świadczenia - bez względu na ich pobieranie przez studenta - wynosi:
1) 12 semestrów z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu świadczenia przysługują:
na studiach pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
na studiach drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów.
2) 14 semestrów na jednolitych studiach magisterskich, których czas trwania określony w przepisach prawa wynosi 11 lub 12 semestrów.
W przypadku studentów z niepełnosprawnością – jeśli niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, stypendium dla osób niepełnosprawnych przysługuje przez dodatkowy okres 12 semestrów.
Do powyższych okresów wlicza się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów (tj. urlopów od zajęć oraz urlopów z możliwością przystąpienia do weryfikacji uzyskanych efektów uczenia się określonych w programie studiów) z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu pierwszego tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego.
W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.)
W związku z powyższym student starający się o stypendium czy zapomogę zobowiązany jest do złożenia stosownego oświadczenia – treść oświadczenia.