Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Dietetyk zawód przyszłości

  • Dietetyka

dodano: 4 kwietnia 2011

Dietetyka to jedna z tych dziedzin, której specjaliści za kilka lat będą szczególnie poszukiwani na rynku pracy!

 

Dukana, Kwaśniewskiego, Kopenhaska, 1001 kalorii… to nazwy diet, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności w Polsce. Jest to najlepszy dowód no to, że trend na zdrowe i świadome odżywianie stale się rozwija i z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Dlatego jeśli jeszcze nie zdecydowałeś jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości z łatwością znaleźć pracę, pomyśl o dietetyce.

 

W związku z ujemnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego, czyli wzrostem liczby osób cierpiących na otyłość, zapotrzebowanie na usługi i kształcenie wykwalifikowanej kadry specjalizującej się w żywieniu ciągle wrasta. Na zdrowej i zbilansowanej diecie zależy coraz większej liczbie Polaków. Dlatego dietetyk jest  jednym z zawodów, który w ostatnich latach zyskał bardzo na popularności i zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny nadal wzrasta.

 

Dieta dla Ciebie
Problemy związane z nadwagą przestały już być uważane jedynie za problem natury estetycznej. Dziś każdy z nas zdaje sobie sprawę z niekorzystnych skutków spożywania fast-foodów czy słodyczy w nadmiernych ilościach. Jednak mimo to, nie każdy potrafi skonstruować dietę odpowiednią dla siebie. Zależy ona bowiem od wielu czynników, takich jak aktualna waga i wzrost, ale również wiek czy stan naszego zdrowia. Tu z pomocą przyjść nam może dietetyk, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem jest w stanie dobrać i zaproponować dietę dostosowaną do potrzeb każdego z nas. Aby zdobyć tę specjalistyczne umiejętności i móc pomagać innym należy ukończyć kierunek dietetyka, który pozwala zdobywać wiedzę z zakresu żywienia. – Coraz więcej ludzi świadomie dba o swoją kondycję. Jednak nie każdy potrafi poradzić sobie z tym wyzwaniem sam. Myślę, że właśnie dlatego ten kierunek studiów w ostatnim czasie tak zyskał na popularności – mówi Luiza Kalupa z Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu.

 

Nie eksperymentuj ze zdrowiem

Po pierwsze wybierając kierunek studiów zawsze musimy zastanowić się nad tym co nas interesuje. Jednak drugim bardzo ważnym argumentem powinno być również racjonalnie przeanalizowanie rynku pracy pod kątem panujących na nim trendów i perspektyw w znalezieniu zatrudnienia.  – Jeszcze kilka lat temu wizyty w gabinecie dietetyka były uważne za ekstrawagancję i przesadną dbałość o wygląd – mówi Luiza Kalupa – Dziś jednak coraz więcej z nas korzysta z jego usług, nie tylko wtedy, gdy chce skorygować swój wygląd, ale również po to, aby poprawić jakość swojego odżywiania – dodaje. Na rynku istnieje wiele programów i publikacji na temat odżywiania, jednak nie zastąpią one profesjonalnej opieki specjalisty. Zdrowie to ważna rzecz, z którą nie warto eksperymentować. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej poradzić się profesjonalistów. W zależności od potrzeb, ukończonej specjalizacji i miejsca pracy, dietetyk może doradzać na przykład sportowcom – dietetyka sportowa, pacjentom szpitali i osobom chorym – dietetyka kliniczna lub klientom SPA czy klubów fitness – dietetyka w odnowie biologicznej.

 

Dietetyka to jedna z tych dziedzin, której specjaliści za kilka lat będą szczególnie poszukiwani na rynku pracy. Już wkrótce wielu maturzystów stanie przed trudnym wyborem przyszłego kierunku studiów. Warto wtedy dobrze się zastanowić i wybrać takie wykształcenie, które daje nam najlepsze perspektywy na znalezienie zatrudnienia.

 

 

czytaj cały artykuł

źródło Polki.pl

Skip to content