Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Kosmetologia II stopnia

Forma

stacjonarna / niestacjonarna

Czas trwania

4 semestry

Poziom

II stopnia, magisterskie

Cena od

498 zł / rata

Od kilku lat dostrzega się w Polsce wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałością o sylwetkę i wygląd.

Rośnie rola nowoczesnych rozwiązań biochemicznych, chemicznych i medycznych mających na celu utrzymanie zdrowego wyglądu. Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna i nowoczesne technologie kosmetyczne wykorzystywane są coraz powszechniej.

 

Głównymi obszarami pracy zawodowej naszych absolwentów będą, oprócz gabinetów kosmetycznych, również nowoczesne centra odnowy biologicznej, centra SPA oraz fabryki i firmy zajmujące się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych.  Ze względu na interdyscyplinarny charakter nauczania na kierunku kosmetologia, absolwent będzie przygotowany do współpracy z organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia, a także do założenia własnej działalności – prowadzenia salonu piękności i odnowy biologicznej.

Autorski program studiów

Program II stopnia studiów łączy wiedzę z zakresu nauk medycznych i chemicznych z praktyczną umiejętnością wykonywania szerokiego wachlarza tradycyjnych i nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Dodatkowo poszerzony został o przedmioty  przygotowujące do pracy w wybranej specjalności:  Podologia, Kosmetologia w medycynie estetycznej, Techniki i zabiegi SPA.

Przykładowe przedmioty kierunku Kosmetologia II stopnia

Biofarmacja

Toksykologia kosmetyku

Inżynieria genetyczna w kosmetologii

Chirurgia plastyczna i estetyczna

Kosmetologia pielęgnacyjno-lecznicza

Fitokosmetyki i aromaterapia

Projektowanie zabiegu kosmetycznego

Receptura preparatów kosmetycznych

Flebologia

Dermatologia i alergologia

Onkologia

Endokrynologia

Balneoterapia

Psychologia stresu

Terapia fotodynamiczna i światłolecznictwo

Drenaż limfatyczny

Podstawy geriatrii

Diagnostyka skóry

Anatomia czynnościowa głowy i szyi

Kosmetologia estetyczna i anty-aging

Podstawy makijażu permanentnego

Dietetyka

Podologia

Diabetologia

Cechy absolwenta

Realizacja specjalności Podologia pogłębi wiedzę i umiejętności absolwenta z zakresu zabiegów pielęgnacyjno – leczniczych kończyn dolnych, ze szczególnym uwzględnieniem stóp. Absolwent Kosmetologii w medycynie estetycznej zgłębi wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo i z widocznymi objawami starzenia oraz maskowania defektów. Absolwent Technik i zabiegów SPA pogłębi wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów w terapii modelującej sylwetkę ciała.

Skip to content