Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Kosmetologia I stopnia

Forma

stacjonarna / niestacjonarna

Czas trwania

6 semestrów

Poziom

I stopnia, licencjackie

Cena od

232 zł / rata

Od kilku lat dostrzega się w Polsce wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałością o sylwetkę i wygląd. Rośnie rola nowoczesnych rozwiązań biochemicznych, chemicznych i medycznych mających na celu utrzymanie zdrowego wyglądu.

Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna i nowoczesne technologie kosmetyczne wykorzystywane są coraz powszechniej.
Zabiegi, które są dzisiaj stosowane, odznaczają się dużo większym stopniem złożoności, niż te wykonywane jeszcze przed kilkoma laty.
Razem z tymi zmianami pojawiła się konieczność kształcenia na poziomie studiów wyższych wykwalifikowanych specjalistów-kosmetologów.

Kierunek Kosmetologia (studia licencjackie: 6 semestrów w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, z możliwością kontynuacji na studiach magisterskich) jest odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie rynku  i coraz większe zainteresowanie potencjalnych studentów ta dziedziną. Mając na uwadze możliwości  naszych absolwentów na rynku pracy, stworzyliśmy wszechstronny program nauczania, kładący nacisk na dużą  ilość zajęć praktycznych.

Autorski program studiów

W 2013 roku kierunek  Kosmetologia  otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla w zakresie: wymagań kadrowych, w tym dotyczących osiąganych efektów kształcenia, systemu ich weryfikacji, jakości i koncepcji kształcenia, programów studiów, infrastruktury dydaktycznej i wymagań dotyczących wewnętrznego systemu jakości kształcenia na kierunku Kosmetologia.

Przykładowe przedmioty kierunku Kosmetologia

Biologia i genetyka

Biofizyka

Fizjologia i patofizjologia

Biochemia

Mikrobilogia i immunologia

Farmakologia

Histologia

Kosmetologia pielęgnacyjna

Kosmetologia upiększająca

Receptura kosmetyczna

Dermatologia

Fizjoterapia i masaż

Kosmetyki naturalne i ziołolecznictwo

Alergologia

Onkologia skóry

Rośliny kosmetyczne i surowce aromatyczne

Sensoryka i środki zapachowe

Technologia postaci kosmetyku

Medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna i estetyczna

Cechy absolwenta

Głównymi obszarami pracy zawodowej naszych absolwentów będą, oprócz gabinetów kosmetycznych, również nowoczesne centra odnowy biologicznej, centra SPA, oraz fabryki i firmy zajmujące się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter nauczania na kierunku kosmetologia, absolwent będzie przygotowany do współpracy z organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia, a także do założenia własnej działalności – prowadzenia salonu piękności i odnowy biologicznej.

Skip to content