Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Atuty uczelni

Dobrze wyposażona uczelnia

Łączna wartość i różnorodność urządzeń kosmetologicznych oddanych do użytku studentom czyni z Uczelni jedną z najlepiej wyposażonych szkół wyższych o takiej specjalizacji w Polsce. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna dysponuje kompletnie wyposażonymi pracowniami pozwalającymi studentom zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w sposób ciekawy i nowoczesny.

 

Studenci korzystają z bardzo dobrze wyposażonych pracowni m.in.: wizażu, pracowni kosmetycznych (PK1PK2 i PK3PK4), biologicznej oraz pracowni chemicznej 1 i chemicznej 2.

Wykładowcy praktycy

Prowadzący posiadają doświadczenie akademickie, wieloletnią praktykę dydaktyczną i specjalistyczną wiedzę nabytą podczas pracy w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wielu naszych wykładowców to pracownicy przemysłu kosmetycznego i ochrony zdrowia. Studenci SWSM mają możliwość współpracować ze swoimi przyszłymi pracodawcami.

Świetna lokalizacja

SWSM znajduje się w nowoczesnym budynku zlokalizowanym w ścisłym centrum Katowic przy ulicy Mickiewicza 29. Siedziba Uczelni jest położona w niewielkiej odległości od najważniejszych punktów komunikacyjnych miasta na skraju płatnej strefy parkowania. Na terenie budynku znajdują się: stołówka oraz restauracja, powierzchnie wypoczynkowe wraz z patio, poczta, kiosk  i przychodnia lekarska.

Skip to content