Uczelnia
Dla kandydata
Dla studenta
Kursy i szkolenia
Kontakt
Więcej
Otyłość i choroby z nią związane stają się jednym z najistotniejszych problemów współczesnego świata.
Od 1980 roku liczba osób otyłych podwoiła się, a w ostatnich latach gwałtownie wzrasta. Szacuje się, iż do roku 2030 liczba osób otyłych z BMI ≥ 30 zwiększy się o 33%, natomiast z otyłością z BMI ≥ 35 o 130%. Wzrost częstości występowania otyłości w populacji jest również skutkiem pandemii SARS-CoV-2, która przyczyniła się do największego kryzysu zdrowotnego w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Istnieje więc pilna konieczność przeciwdziałania negatywnym trendom epidemiologicznym oraz zwiększającemu się obciążeniu populacji przewlekłymi chorobami niezakaźnymi, do których klasyfikuje się otyłość, a także związane z nią schorzenia.
W tym kontekście, ostatnie lata są szczególnie interesujące ze względu na gwałtowny rozwój chirurgii bariatrycznej, która do tej pory jest jedyną skuteczną metodą leczenia otyłości.
Sytuacja ta spowodowała konieczność przygotowania kadr do działań prewencyjnych i terapeutycznych w obszarze otyłości i chorób jej towarzyszących.
Studia podyplomowe Dietetyka bariatryczna mają na celu dokonanie przeglądu bieżących problemów i trendów żywieniowych osób otyłych.
Osób otyłych poddających się chirurgicznemu leczeniu otyłości, poznanie przez słuchaczy warunków obecnych i perspektyw rozwoju rynku usług dietetyki bariatrycznej, wykształcenie u słuchaczy umiejętności oceny innowacyjnych produktów żywnościowych i możliwości prawidłowego prowadzenia pacjenta bariatrycznego pod względem żywieniowym, zdrowotnym, psychodietetycznym, a także ukształtowanie u słuchaczy postawy propagowania zdrowego stylu życia uwzględniającego racjonalny sposób odżywiania i aktywności fizycznej. Absolwent studiów podyplomowych będzie przygotowany do udziału w multidyscyplinarnym zespole terapeutycznym i prehabilitacji pacjentów bariatrycznych uwzględniającym wszytkie poziomy profilaktyki i leczenia otyłości, w których dostosowanie żywienia jest ważnym elementem terapii.
Liczba semestrów: 2
Semestralne czesne: 3159 zł
Miesięczne czesne: 665 zł
Wpisowe (opłata administracyjna): 0 zł
Czas trwania studiów: 2 semestry