Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Sprawozdania z praktyk 2018

Kosmetologia – Cypr – Adrianna Wojtas

Trzymiesięczne praktyki na Cyprze (jest to wyspa we wschodniej części Morza Śródziemnego) w mieście Pafos zaczęłam w lipcu 2018 roku w Planet SPA, są to małe salony piękności, gdzie głównie wykonuje się masaże różnymi metodami, ale również zabiegi na twarz czy ciało, manicure oraz pedicure. Był to mój pierwszy raz na Cyprze, wyspa charakteryzuje się pięknym krajobrazem i czystą wodą. Zdecydowałam się na tak ważny krok w moim życiu ze względu na poznanie kultury tego miejsca jak i nowych ludzi, ale przede wszystkim, by polepszyć umiejętności związane z moim kierunkiem studiów jakim jest kosmetologia.

 

Na Cyprze było bardzo ciepło, temperatura wahała się mniej więcej w granicach 30-40 stopni Celsjusza, co dla mnie nie było żadnego problemu, gdyż praktyki odbywane były w 4 czy 5 gwiazdkowych hotelach z klimatyzacją w SPA.

 

Atmosfera była cudowna! Ludzie naprawdę bardzo pomocni, serdeczni i praktycznie cały czas uśmiechnięci. Klientom, którzy korzystali ze SPA również towarzyszyły radość i szczęście na twarzy, a po wykonanym zabiegu ich ciała jeszcze bardziej czuły się odprężone i zrelaksowane.

 

Praktyki odbywane były w godzinach 10-19 w tym godzina przerwy, 5 dni w tygodniu, a SPA czynne było przez cały tydzień. Po całym tygodniu pracy byłam zmęczona, ale w pozytywny sposób, najwięcej satysfakcji dawało mi zadowolenie klienta i to właśnie sprawiało, że na praktyki chodziłam zadowolona i uśmiechnięta.

 

W czasie wolnym chodziłam na plaże bądź zwiedzałam okolice, by lepiej poznać miasto, okazjonalnie wieczorami z pracownikami SPA potańczyć, gdyż Cypr słynie z życia nocnego 🙂

Kosmetologia – Cypr – Katarzyna Kuczera

W ramach programu Erasmus Plus wyjechałam na praktyki na Cypr. Placówka w której odbywałam praktyki to „PlanetSpa”. Spa to znajduje się w 12 różnych hotelach w mieście Pafos, dzięki temu miałam okazję zobaczyć różne dzielnice tego miasta. W Spa współpracowałam z Cypryjczykami, którzy pokazali mi swoją kulturę i ciekawe miejsca na Cyprze. Pracowałam w ośmio godzinnym systemie pracy, lecz na Cyprze każdego obowiązuje godzinna przerwa więc w pracy spędzałam czas od 10 do 19. W Spa najczęściej wykonywałam masaże, rzadziej zabiegi na twarz i paznokcie.

 

Cypryjczycy są bardzo rodzinni, każdy wieczór spędzają z bliskimi przed domem i rozmawiają lub
spotykają się ze znajomymi w pobliskich knajpach. Szczególnie mężczyźni potrafią w nich spędzać
całe dnie i grać w grę „Backgammon”. Ludzie tam żyją powoli w przeciwieństwie do norm panujących u nas w Polsce. Początkowo nie umiałam do tego przywyknąć i tego zrozumieć, lecz po dwóch tygodniach bardzo polubiłam ten styl życia.

 

Cypr to kraj o pięknych plażach, linia brzegu najczęściej jest skalista, lecz piaszczyste plaże też można spotkać.

Skip to content