Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Sprawozdania z praktyk 2022

Kosmetologia – Protaras na Cyprze – Weronika Baron

Moje trzymiesięczne praktyki z programem Erasmus+ odbyłam na Cyprze w SPA Arsinias Spas w hotelu Pernera Beach, który usytuowany był w urokliwej miejscowości Protaras.

 

Praktyki rozpoczęły się 1 czerwca i trwały do 2 września. Dzięki wykonywaniu czynności, które mnie satysfakcjonują 3 miesiące przeleciały w mgnieniu oka. Podczas tego okresu pracowałam 6 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 19 z godzinną przerwą na lunch. Dzięki bogatej ofercie jakie oferowało SPA miałam okazję nauczyć się wielu technik masaży, a także prostych zabiegów na twarz.

 

Raz w tygodniu przysługiwał mi dzień wolny, który spędzałam aktywnie, zwiedzając piękne zakątki Cypru. Poznałam także ogrom wspaniałych ludzi, dzięki którym mój poziom języka angielskiego znacznie się polepszył. Cudowna atmosfera jaka panowała w Hotelowym SPA oraz osoby, z którymi pracowałam sprawili, że praktyka była czystą przyjemnością. Był to dla mnie świetnie wykorzystany czas, w którym nauczyłam się samodzielności i komunikatywności. Jestem pewna że zebrane doświadczenie i umiejętności zaowocują w przyszłości i wykorzystam je w moim kierunku studiów.

 

Polecam każdemu 🙂

Kosmetologia – Protaras na Cyprze – Karolina Zielonka

Moje 3-miesięczne praktyki odbyłam na Cyprze w miejscowości Protaras. Pracowałam jako recepcjonistka i masażystka w hotelowym SPA Arsinia Spas, które znajdowało się w Pernera Beach Hotel. Szkoliłam się pod okiem najlepszych specjalistów, miałam okazję poznać niesamowitych ludzi z całego świata, poćwiczyć języki obce i zebrać mnóstwo wspomnień.Jeden dzień wolny w tygodniu jaki mi przysługiwał spędziłam na zwiedzaniu wyspy i wypoczynku na urokliwych plażach Cypru. Dni pracy mijały równie szybko co dni wolne, w cudownej atmosferze i bez stresu. Podczas 9 godzinnego dnia pracy mogłam przyjąć maksymalnie 6 klientów, manager dbał o to, aby nikt nie pracował ponad swoje siły, liczył się z naszym zdaniem i był przy okazji  wspaniałym opiekunem wyjazdu. Z chęcią wrócę tam jeszcze raz, a gdybym mogła zostałabym na stałe.

Kosmetologia – Protaras na Cyprze – Anna Bartetzko

W ramach programu Erasmus + tegoroczne praktyki trwające od 02/06 do 02/09 odbyłam w mieście Protaras położonym na Cyprze. Moim miejscem pracy było SPA – Arsinia Spas, które znajdowało się w czterogwiazdkowym hotelu Pernera Beach Hotel.

 

Pracowałam 6 dni w tygodniu w godzinach 10-19 wraz z godzinną przerwą na lunch. Do moich zadań należało przede wszystkim wykonywanie masaży, np. szwedzkiego, deep tissue czy klasycznego, ale również peelingów, zabiegów upiększających na twarz i ciało oraz utrzymanie czystości. Podszkoliłam także swoje umiejętności w robieniu makijażu dziennego, wieczorowego oraz ślubnego.Zebrałam duże doświadczenie jeżeli chodzi o pracę z klientem mniej i bardziej wymagającym. Atmosfera w pracy była wspaniała, wszyscy byli bardzo pomocni i uśmiechnięci.

 

Na całe szczęście nie samą pracą żyje człowiek 🙂 Udało mi się trochę zwiedzić Cypr, np. odwiedziłam najpopularniejsze plaże m.in. Nissi, Konnos oraz Sea Caves czy Capo Greco, poznałam wielu fantastycznych ludzi, spróbowałam pysznego tutejszego jedzenia, podszkoliłam język angielski i zebrałam piękne wspomnienia, które zostaną ze mną na długie lata.

Skip to content