Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Sprawozdania z praktyk 2023

Kosmetologia – Pernera na Cyprze – Karolina Zielonka

Moje 3-miesięczne praktyki odbyłam na Cyprze w miejscowości Pernera. Pracowałam jako recepcjonistka i masażystka w hotelowym SPA Arsinia Spas, które znajdowało się w Pernera Beach Hotel. Szkoliłam się pod okiem najlepszych specjalistów, miałam okazję poznać niesamowitych ludzi z całego świata, poćwiczyć języki obce i zebrać mnóstwo wspomnień. Jeden dzień wolny w tygodniu jaki mi przysługiwał spędziłam na zwiedzaniu wyspy i wypoczynku na urokliwych plażach Cypru. Dni pracy mijały równie szybko co dni wolne, w cudownej atmosferze i bez stresu. Podczas 9 godzinnego dnia pracy mogłam przyjąć maksymalnie 6 klientów, manager dbał o to, aby nikt nie pracował ponad swoje siły, liczył się z naszym zdaniem i był przy okazji  wspaniałym opiekunem wyjazdu. Z chęcią wrócę tam jeszcze raz, a gdybym mogła zostałabym na stałe.

Kosmetologia – Pafos na Cyprze – Kornelia Sabat

W okresie od lipca do października miałam przyjemność odbyć praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ jako masażystka w renomowanym spa na Cyprze. Praktyki te były nie tylko niezwykle rozwijające, ale również dostarczyły mi niezapomnianych doświadczeń, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym.

 

Moje praktyki odbywały się w sieci RELAXGATE SPA zlokalizowanej w pięknym mieście Pafos na Cyprze, blisko plaży i otoczonym piękną przyrodą. To doskonałe miejsce do pracy i relaksu, co wpłynęło pozytywnie na jakość mojej praktyki. W trakcie moich praktyk miałam okazję pracować z różnymi klientami i wykonywać różne rodzaje masaży, w tym m.in. masaż relaksacyjny, masaż aromaterapeutyczny, masaż tkanek głębokich.

 

Podczas praktyk mój standardowy tydzień pracy składał się z pięciu dni roboczych, od poniedziałku do piątku. Praca trwała od 10 rano do 19:00, co umożliwiało obsługę klientów w komfortowy i elastyczny sposób.

 

Moje trzymiesięczne praktyki w Spa na Cyprze były nie tylko wyjątkowym doświadczeniem zawodowym, ale także osobistym. Pozwoliły mi poznać tajniki masażu, zdobyć doświadczenie w obszarze obsługi klienta oraz pracować w przyjaznym i inspirującym środowisku.

 

Jestem niezmiernie wdzięczna za okazję odbycia tych praktyk, która pozwoliła mi rozwijać się jako kosmetolog oraz przyczyniła się do mojego osobistego rozwoju. Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności i doświadczenie będą mi służyć przez całą moją karierę zawodową.

Kosmetologia – Pernera na Cyprze – Weronika Baron

Moje trzymiesięczne praktyki z programem Erasmus+ odbyłam na Cyprze w SPA Arsinias Spas w hotelu Pernera Beach, który usytuowany był w urokliwej miejscowości Pernera. Praktyki rozpoczęły się 13 czerwca i trwały do 30 września. Dzięki wykonywaniu czynności, które mnie satysfakcjonują 3 miesiące przeleciały w mgnieniu oka. Podczas tego okresu pracowałam 6 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 19 z godzinną przerwą na lunch. Dzięki bogatej ofercie jakie oferowało SPA miałam okazję nauczyć się wielu technik masaży, a także prostych zabiegów na twarz. Raz w tygodniu przysługiwał mi dzień wolny, który spędzałam aktywnie, zwiedzając piękne zakątki Cypru. Poznałam także ogrom wspaniałych ludzi, dzięki którym mój poziom języka angielskiego znacznie się polepszył. Cudowna atmosfera jaka panowała w hotelowym SPA oraz osoby, z którymi pracowałam sprawili, że praktyka była czystą przyjemnością. Był to dla mnie świetnie wykorzystany czas, w którym nauczyłam się samodzielności i komunikatywności. Jestem pewna że zebrane doświadczenie i umiejętności zaowocują w przyszłości i wykorzystam je w moim kierunku studiów. Polecam każdemu.

Kosmetologia – Pafos na Cyprze – Magdalena Śmieszek

Tegoroczne praktyki miałam okazję realizować z programem ERASMUS + na Cyprze. Do pięknego Pafos przyleciałam na początku lipca i odbywałam praktyki przez okres trzech miesięcy. Praktyki były realizowane w RELAXGATE SPA, które obecnie posiada na terenie Pafos pięć gabinetów SPA. Każde SPA było ulokowane w innym hotelu. Dzięki czemu mogłyśmy poznać więcej miejsc i urozmaicić naszą pracę. Gabinety zawsze były zaopatrzone w niezbędne produkty do masażów i zabiegów. Większość gabinetów posiadała również nowoczesne i dostosowane łóżka do masażu, co znacznie ułatwiało pracę. W pierwszym dniu zostały nam zaprezentowane techniki masażów, które SPA posiadało w ofercie, a następnie pod okiem doświadczonych terapeutek był czas na doskonalenie danych technik. Praca w spa zaczynała się od godziny 10:00 a kończyła o godzinie 19:00 przez 5 dni w tygodniu. Dzięki takiemu systemowi pracy, w czasie wolnym mogłam nie tylko odpocząć, ale również zwiedzać i poznać kulturę Cypru. Do naszych obowiązków należało; obsługa recepcji, dbanie o czystość gabinetu oraz znajomość programów masaży. Osoby, które poznałyśmy w pracy były bardzo sympatyczne, przez co praca zawsze przebiegała w miłej atmosferze.

 

Trzy miesiące to idealny okres na praktyki, czas mijał bardzo szybko. Mimo płynącego czasu udało nam się wybrać na kilka wycieczek, co pozwalało poczuć się jak na wakacjach i urozmaicić spędzony czas w większości w pracy. Wyjazd ten był również idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a także podszkolenia ich. Takie praktyki to bardzo fajna przygoda, a wspomnienia z wyjazdu pozostaną z nami przez długie lata.

Skip to content