Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu
Koła naukowe

Koło Naukowe Biologii Człowieka

Opiekun naukowy:

 

dr n. biol. Łukasz Chajec   lchajec@wp.pl

 

Koło Naukowe Biologii Człowieka jest interdyscyplinarnym kołem zrzeszającym Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, którzy zainteresowani są poszerzaniem swojej wiedzy z tych dziedzin nauki, które w centrum swoich zainteresowań stawiają człowieka. Uczęszczanie na spotkania Koła Naukowego pozwoli nie tylko zapoznać się z najnowszymi wynikami badań nad człowiekiem z zakresu psychologii, dietetyki, medycyny, fizjologii, immunologii itp., a przede wszystkim zdobyć umiejętności w pracy w grupie, prezentacji własnych poglądów i prowadzenia dyskusji. Koło Naukowe ma również na celu integrację Studentów różnych kierunków, wymianę doświadczeń, jak również nawiązanie pomiędzy nimi współpracy naukowej oraz zdobycie nowej wiedzy przydatnej w pracy zawodowej.

 

Nieodłącznym punktem spotkań będą warsztaty prowadzone przez opiekuna Koła, na których Studenci będą mogli zamienić wiedzę teoretyczną na praktykę, wykonując proste doświadczenia laboratoryjne, takie jak np. analiza biochemiczna surowicy krwi, ocena aktywności enzymów trawiennych, czy testy neurologiczne. Ponadto, Studenci zostaną zaznajomieni z zasadami pracy z mikroskopem optycznym oraz będą mieli okazję wykonać samodzielnie preparaty mikroskopowe.

 

Członkiem Koła Naukowego Biologii Człowieka może zostać każdy student Kosmetologii lub Dietetyki I i II stopnia, który złoży deklarację uczestnictwa w spotkaniach Koła. Studenci tracą status członka Koła Naukowego nie uczęszczając na planowane spotkania.

 

Wszystkich Studentów zainteresowanych zdobyciem nowej wiedzy z zakresu biologii człowieka serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła i prosimy o kontakt z opiekunem Koła.

 

 

Koło Naukowe Biologii Człowieka
Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice

Skip to content