Dietetyka

Rok Akademicki 2022/2023

XII Ogólnopolska Konferencja Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

Podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

KLAUDIA KUZA –  absolwentka Dietetyki  II st. – zajęła I miejsce w Panelu Dietetycznym za referat: “Praktyczne Zastosowanie Indeksu I Ładunku Glikemicznego w Edukacji Pacjentów”.

AMELIA PALKA i KAROLINA SIJEWSKA – studentki Dietetyki I st. – zajęły I miejsce na Poziomie I w III Uczelnianym Turnieju Wiedzy Dietetycznej.

ALEKASANDRA MACIEJEWSKA i ŻANETA SZCZEĆ – studentki Dietetyki I st. – zajęły I miejsce na Poziomie II w III Uczelnianym Turnieju Wiedzy Dietetycznej.

SABINA MAZUR i SABINA MROZEK – studentki Dietetyki I st. – zostały Laureatkami  SESJI POSTEROWEJ. Otrzymały nagrodę za poster o tytule: „Mikotoksyny Grzybów Strzępkowych”.

Natalia Zięba

tegoroczna absolwentka kierunku Dietetyka, studia II stopnia jest współautorką artykułu „Spożywanie przekąsek i napojów słodzonych oraz aktywność fizyczna uczniów w wieku 10–16 lat”  Wydawnictwo: Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu, Tom 29, Nr 3, 240–249 www.monz.pl.

jest współautorką referatu pt. „Selected lifestyle elements of healthcare specialists working in a shift system” wygłoszonego w dniu 19 maja 2023 r. na International Medical Congress of Silesia SIMC 2023.

jest ZDOBYWCZYNIĄ PUCHARU ŚWIATA W KICK-BOXINGU FORMUŁY K1

Dominika Chylińska zdobyła Puchar Świata w kickboxingu w formule K1 w kategorii seniorek – 48 kg. Prestiżowe zawody Pucharu Świata – Hungarian Kickboxing World Cup odbyły się w dniach 15-19 czerwca 2023 r. w Budapeszcie.

Patrycja Smolińska, Amelia Palka, Karolina Sijewska

studentki dietetyki I stopnia – na podium w Turnieju NUTRIADA 2023.

W dniach 5-6 maja 2023 r. drużyna Studenckiego Koła Naukowego „Żywieni wiedzą”  w składzie Patrycja Smolińska, Amelia Palka i Karolina Sijewska zajęła III miejsce w Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA 2023 organizowanym przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Aleksandra Maciejewska, Klaudia Cesarz

ALEKSANDRA MACIEJEWSKA – studentka VI sem. Dietetyki I stopnia oraz KLAUDIA CESARZ – tegoroczna absolwentka Dietetyki I stopnia – II miejsce w SESJI POSTEROWEJ na Konferencji pt. ,,Żywienie i leczenie żywieniowe w opiece gerontologicznej”

26 maja 2023 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyła się w I Naukowa Konferencja pt. ,,Żywienie i leczenie żywieniowe w opiece gerontologicznej”.

Celem Konferencji było przedstawienie najważniejszych informacji oraz najnowszej wiedzy dotyczącej żywienia i leczenia żywieniowego w opiece gerontologicznej.

W sesji posterowej Klaudia Cesarz oraz Aleksandra Maciejewska zajęły 2 miejsce. Celem pracy było porównanie stanu odżywienia pacjentów w zależności od klasyfikacji zastosowanej do interpretacji skali BMI.

Dominika Chylińska

studentka IV semestru dietetyki I stopnia – MISTRZYNIĄ POLSKI W KICK-BOXINGU FORMUŁY K1 i NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ TURNIEJU.

Dominika Chylińska studentka kierunku Dietetyka wywalczyła ZŁOTY MEDAL w mistrzostwach Polski w kick-boxingu formuły K1 w Kartuzach, zdobywając jednocześnie przepustkę do reprezentacji Polski K1 na kolejny sezon.
Pani Dominika była niewątpliwą gwiazdą zawodów, zdobyła nie tylko złoto, ale także została wybrana najlepszą zawodniczką w grupie seniorek.

To nie wszystkie sukcesy Pani Dominiki!!!

W poprzednich miesiącach Pani Dominika wzięła udział w turniejach rangi międzynarodowej. W marcu zdobyła Puchar Świata w Insbruku, natomiast w listopadzie została brązową medalistką Mistrzostw Europy odbywających się w tureckiej Antalya.

Aktualnie przygotowuje się do kolejnego Pucharu Świata, który odbędzie się już za dwa tygodnie w Budapeszcie. Natomiast najważniejszym startem tego roku będą Mistrzostwa Świata w Lizbonie, w połowie listopada.