Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Jakub Graca

Student kosmetologii  II st. otrzymał tytuł Ambasadora kierunku Kosmetologia Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach w roku akademickim 2022/2023.

 

Student kierunku Kosmetologia, studia II stopnia – współautorem artykułu Charakterystyka kremów do pielęgnacji cery dojrzałej opublikowanego w czasopiśmie Polish Journal of Cosmetology 2023; 26(1): 40-45.

Karolina Oleś

Absolwentka Kosmetologii II st. – otrzymała nagrodę główną w konkursie na najlepszą pracę magisterską za pracę o tytule: „Diagnostyka mikrobiologiczna skóry głowy i włosów u osób w wieku 20-40 lat”.

Aleksandra Słupianek

Absolwentka Kosmetologii I st.  – otrzymała nagrodę główną w Konkursie na najlepszy Projekt zawodowy  za pracę o tytule: „Ocena wpływu kwasu azelainowego na redukcję trądziku pospolitego i przebarwień pozapalnych”.

XII Ogólnopolska Konferencja Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

 

Podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

 

Karolina Oleś  – studentka kosmetologii  II st. – zajęła I miejsce w Panelu Kosmetologicznym za referat: “Diagnostyka mikrobiologiczna skóry głowy i włosów u osób w wieku 20-40 lat”.

 

Oliwia Kaczmarczyk i Jonatan Filarowicz – studenci Kosmetologii I st. – zajęli I miejsce w III Uczelnianym Turnieju Wiedzy Kosmetologicznej.

 

Marta Dziura i Łucja Smalcerz – studentki Kosmetologii I st. – zajęły II miejsce w III Uczelnianym Turnieju Wiedzy Kosmetologicznej.

 

Wiktoria Zogrodnik i Sara Czech – studentki Kosmetologii I st. – zajęły III miejsce w III Uczelnianym Turnieju Wiedzy Kosmetologicznej.

 

Alicja Pańczak – studentka Kosmetologii I st. –  zajęła I miejsce w Turnieju Stylizacji – „Szalone lata 80- wybieramy Królową Disco”.

 

Maria Jamrozik – studentka Kosmetologii I st. – została wyróżniona w Turnieju Stylizacji – „Szalone lata 80- wybieramy Królową Disco”.

 

Karolina Oleś i Jakub Graca – studenci Kosmetologii II st. – zostali Laureatami SESJI POSTEROWEJ. Otrzymali nagrodę za poster o tytule „Ziemia – planeta bakterii”.

Paulina Borowik

Tegoroczna absolwentka kierunku Kosmetologia, studia I stopnia – współautorką artykułu Mechanizmy starzenia endogennego skóry opublikowanego w czasopiśmie Polish Journal of Cosmetology 2023; 26(1): 33-39.

Natalia Kaganiec

tegoroczna absolwentka kierunku Kosmetologia, studia II stopnia – współautorką artykułu Wiedza klientów gabinetów kosmetologicznych na temat substancji aktywnych wykorzystywanych w pielęgnacji skóry starzejącej się opublikowanego w czasopiśmie Aesthetic Cosmetology and Medicine 4 / 2023 / vol. 12.

Roksana Szymczuk

Tegoroczna absolwentka kierunku Kosmetologia, studia I stopnia – współautorką artykułu Elementy dietoterapii w łuszczycy opublikowanego w czasopiśmie Kosmetologia Holistyczna 2023;1:59-62.

Magdalena Myśliwiec

Studentka 5 sem. kosmetologii I stopnia – wielokrotna mistrzyni Polski i Eurowy w Technicznych stylizacjach paznokci, tegoroczne osiągnięcia, to:

 

-5.06.2023 Nailympia Orlando – USA
– 2 miejsce PERFECT MATCH
– 3 miejsce Stiletto

 

Mistrzostwa Nails Olympic International 14-16.04.2023
– 2 miejsce Salon Nails
– 2 miejsce pink&white Classic Akryl
– 2 miejsce Akryl Pink&white cover tips
– 2 miejsce Akryl pink&white forma
– 2 miejsce Akryl perfect match
– 2 miejsce żel pink&white forma
– 3 miejsce żel pink&white tips
– 3 miejsce żel perfect match
– 3 miejsce Sztylet

 

1-2.04.2023 Nailympia Germany
– 2 miejsce Twist French

 

2-3.10.2022 Nailympia London
– 3 miejsce Perfect Match
– 1 miejsce Team thropy

 

Zapraszamy również do odwiedzenia konta instagramowego Pani Magdaleny 

 

Fotografia portretowa autorstwa Jacka Krzyzowskiego, Tychy 

Anna Durok

Studentka IV semestru kosmetologii II stopnia – współautorką artykułu „Substancje czynne pochodzenia naturalnego o działaniu fotoprotekcyjnym”.

 

Anna Durok jest współautorką artykułu pt. „Substancje czynne pochodzenia naturalnego o działaniu fotoprotekcyjnym”, który ukazał się w czasopiśmie Aesthetic Cosmetology and Medicine. 2023;12(2):65-72 oraz Kosmetologia Estetyczna. 2023;12(2):11-18.

 

Artykuł jest dostępny pod linkiem

https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2023/substancje-czynne-pochodzenia-naturalnego-o-dzialaniu-fotoprotekcyjnym/

Joanna Wiśniewska

Studentka IV semestru kosmetologii II stopnia – współautorką artykułu „Kwas salicylowy i jego wykorzystanie w kosmetologii”.

 

Joanna Wiśniewska jest współautorką artykułu pt. „Kwas salicylowy i jego wykorzystanie w kosmetologii”, który ukazał się w czasopiśmie  Aesthetic Cosmetology and Medicine. 2023;12(3):91-95 oraz Kosmetologia Estetyczna. 2023;12(3):51-55.

 

Artykuł jest dostępny pod linkiem https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2023/kwas-salicylowyi-jego-wykorzystanie-w-kosmetologii/

Julia Bartosiewicz

Studentka I semestru kosmetologii II stopnia – współautorką artykułu „Zastosowanie radiofrekwencji i masażu podciśnieniowo-mechanicznego w redukcji cellulitu. Opis przypadku.

 


Julia Bartosiewicz jest współautorką artykułu pt. „Zastosowanie radiofrekwencji i masażu podciśnieniowo-mechanicznego w redukcji cellulitu. Opis przypadku”który ukazał się w czasopiśmie Aesthetic Cosmetology and Medicine. 2023;12(1):35-41

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem (pobierz pdf).

Natalia Śmietańska

studentka I semestru kosmetologii II stopnia – współautorką artykułu „Czynniki wpływające na przebieg trądziku różowatego”.

 


Natalia Śmietańska jest współautorką artykułu pt. „Czynniki wpływające na przebieg trądziku różowatego”który ukazał się w czasopiśmie Aesthetic Cosmetology and Medicine. 2022;11(5):161-166 oraz Kosmetologia Estetyczna. 2022;11(5):35-40.

 

Artykuł jest dostępny pod linkiem https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2022/czynniki-wplywajace-na-przebieg-tradziku-rozowatego/

Dominika Kunicka

Studentka kosmetologii I stopnia – reprezentantka KU AZS SWSM w Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie w Radzionkowie.

 

W dniach 2-4.06.2023 w Radzionkowie odbyła się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. KU AZS SWSM reprezentowała Dominika Kunicka w skokach w kategorii amator.

 

W zawodach wzięło udział 143 studentów z 44 uczelni, którzy walczyli o medale AMP w dwóch kategoriach – profi (dla profesjonalistów) i amator (dla pozostałych uczestników).

Natalia Śmietańska i Anna Chałubek

studentki Kosmetologii II stopnia – zdobywczynie I MIEJSCA W LNE Beauty Test.

 

Studentki kosmetologii Pani Natalia Śmietańska i Pani Anna Chałubek zdobyły I miejsce w LNE Beauty Test, konkursie przeprowadzonym 23 kwietnia 2023 podczas 44 Kongresu LNE.

Magdalena Piksa

studentka VI semestru kosmetologii I stopnia – BRĄZOWĄ MEDALISTKĄXIX Akademickich Halowych Mistrzostw Polski – VII Memoriał Wojciecha Smudzińskiego.

 

Magdalena Piksa w dniach 31.03-02.04 w Lesznie wywalczyła brązowy medal na XIX Akademickich Halowych Mistrzostwach

 

Polski – VII Memoriał Wojciecha Smudzińskiego.
Magdalena wywalczyła brąz w grupie B 125/130 cm dwu-nawrotowy z 2 nawrotem na czas Art.273.4.3.

Julia Zająć – Więckowska

Studentka IV semestru kosmetologii I stopnia – reprezentantka KU AZS SWSM na Akademickich Mistrzostwach Polski w PŁYWANIU.

Julia Zając-Więckowska w dniach 14-16.04.2023 w Lublinie na Akademickich Mistrzostwach Polski w PŁYWANIU reprezentantka KU AZS SWSM startując na dystansie 50m stylem dowolnym oraz na dystansie 50m stylem motylkowym. W obu konkurencjach zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji OPEN jak i w typie uczelni.

Skip to content