Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Wizyta studyjna w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie

  • Kosmetologia
  • Wizyty studyjne

dodano: 22 kwietnia 2024

 

 

Temat i program wizyty:

„Oferta usług Spa & Wellness w odpowiedzi na rosnące potrzeby współczesnego konsumenta na przykładzie oferty hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie”.

 

Aktualne trendy spowodowały pojawienie się w ofercie obiektu hotelowych specyficznej propozycji spędzenia czasu wolnego opartej m.in. na zabiegach z zakresu odnowy biologicznej. W swojej ofercie obiekty hotelowe konkurują ze sobą w zakresie propozycji atrakcyjnych  zajęć rekreacyjnych, relaksacyjnych, licznych zabiegów czy metod leczniczych jak m.in. masaże, sauny, fitness, hydroterapia, baseny.

 

Ekologiczna świadomość konsumentów usług Spa & Wellness wciąż wzrasta, rośnie także znaczenie nie tylko pielęgnacji, ale przede wszystkim prewencji, a obserwując ten rynek można zauważyć następujące trendy i kierunki jego rozwoju, wśród których do najważniejszych możemy zaliczyć m.in.:

 

  • Medi SPA – połączenie medycyny, zdrowia i odnowy biologicznej
  • Business SPA – połączenie biznesu i odnowy
  • Day SPA – jednodniowe pakiety odnowy
  • Eko- i natural SPA- oparte na trendzie powrotu do natury

 

 

Uwzględniając powyższe trendy, studenci SWSM będą mieli okazję podczas pobytu studyjnego w Hotelu Diament Arsenal Palace posłuchać menagera obiektu, który z perspektywy swojego doświadczenia opowie o znaczeniu usług Spa & Wellness w obiekcie. Początkiem dyskusji będzie zapoznanie studentów z historią obiektu, a następnie z praktycznego punktu widzenia zaprezentowanie zmian, jakie są obserwowane w preferencjach nabywczych współczesnych konsumentów w zakresie tego typu usług, ze szczególnym uwzględnieniem minionych i obecnych kryzysów.

 

Studenci będą mieli okazję do zadawania pytań oraz prezentowania swoich cennych doświadczeń w tym zakresie. Podczas wspólnej dyskusji, studenci wspólnie zastanowią się, dlaczego niektóre usługi Spa & Wellness zniknęły z oferty hotelowej obiektu a inne przetrwały. Uczestnicy spotkania wspólnie z menagerem zastanowią się (dzieląc się również swoim doświadczenia), co zrobić aby stworzyć taki pakiet usług (np. korzystając z marketingu sensorycznego), który będzie najlepiej dostosowany do aktualnych potrzeb rynku docelowego oraz grupy gości, którzy najczęściej odwiedzają hotel a jednocześnie spotkają się z ich żywym zainteresowaniem.
Uczestnicy wizyty studyjnej zostaną oprowadzeni po dwóch obiektach hotelowych.

Opieka naukowa:

dr Agnieszka Górka-Chowaniec

Termin szkolenia:

18 kwietnia 2024 (czwartek) w godzinach od 11:00-12:30

Adres:

Paderewskiego 35, 41-500 Chorzów.

Zapisy na szkolenie:

Chętne osoby prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 14.04.2024 r. na adres biuro@swsm.pl.

W treści wiadomości proszę podać: imię, nazwisko, nr albumu, grupę.

 

Aby umożliwić Państwu udział w wizycie studyjnej, jeśli mają Państwo w tym dniu zaplanowane zajęcia programowe, to nieobecność zostanie Państwu usprawiedliwiona.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o przemyślane i odpowiedzialne zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Po dokonaniu zgłoszenia uczestnictwo w wizycie studyjnej jest obowiązkowe.

Skip to content