Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

XIII Konferencja Studentów SWSM

 • Konferencje

dodano: 12 czerwca 2024

Już za nami XIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach i III organizowana przy współudziale Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego

W ubiegły weekend już po raz 13 mieliśmy przyjemność wziąć udział w organizacji Ogólnopolskiej Konferencji Studentów SWSM przy współudziale Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego.

 

W ramach wydarzenia odbyły się trzy specjalistyczne panele: farmaceutyczno-medyczny, dietetyczny i kosmetologiczny, oraz turnieje wiedzy dietetycznej, kosmetologicznej i sesja posterowa.

 

Studenci mieli okazję do prezentacji swoich prac, które jak co roku były na bardzo wysokim merytorycznie poziomie. Rywalizowali o to, czyje wystąpienie zostanie najbardziej docenione i wyróżnione przez komisję. Dodatkowo mogli sprawdzić się jako mówcy przed sporą publicznością, co na pewno było dla nich cennym doświadczeniem.

 

Po każdym z wystąpień komisja i publiczność miała możliwość zadać prelegentom pytania o ich pracę badawczą i związane z nią zagadnienia. Dzięki temu mogliśmy być częścią ciekawych, rozwijających dyskusji, czasem nawet polemiki i zobaczyć, jak występujący poradzą sobie w sytuacji konfrontacji.

Poza wystąpieniami konkursowymi pojawiły się też wykłady gościnne:

Wykład wprowadzający w panelu farmaceutyczno medycznym wygłosił prof. Dawid Siodłak,  Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego, „Abiogeneza związków organicznych”.Wykład wprowadzający w panelu dietetycznym poprowadziła dr Ewa Długosz – „Dysfagia – istotny problem kliniczny”.

Wykład wprowadzający w panelu kosmetologicznym wygłosiła prof. Mariia Shanayda „MEDICINAL PLANTS AND PHYTOCONSTITUENTS AS COSMECEUTICALS IN DERMATOLOGY”.

Wykład wprowadzający w sesję posterową – student SWSM Jakub Mendrela„Mikroorganizmy na tropie zbrodni”.

Wykład gościnny – mgr Bartłomiej Dorożyński „Czy człowiek jest jak wąż? Ile białka jesteśmy w stanie przyswoić w jednej porcji?”

Wykład gościnny – Agnieszka Golda„Mikropigmentacja medyczna”.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

1. Panel farmaceutyczno medyczny:

 1. Konrad Barszczewski – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Znaczenie analogów GLP-1 w leczeniu otyłości”
 2. Julia Kuc – Uniwersytet Opolski – „Wpływ nanocząstek złota na właściwości reologiczne i działanie przeciwbakteryjne hydrożelu z chloramfenikolem” 
 3. Martyna Rożek – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Ludzkie zwłoki na zajęciach anatomii – opinia studentów medycyny”

 

 

2. Panel dietetyczny:

 1. Beata Nowak – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Neofobia u dzieci – czy to tylko etap rozwoju czy potencjalne zaburzenie?”
 2. Zofia Spandel  –  Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Znaczenie wzorca mikrobioty jelitowej w patogenezie zaburzeń odżywiania – nowe perspektywy badawcze i terapeutyczne”

 

 

3. Panel kosmetologiczny:

 1. Natalia Śmietańska – Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach – „Ocena skuteczności pielęgnacji skóry z wykorzystaniem kremu nawilżającego i suplementu diety zawierającego kwasy omega”
 2. Jakub Graca – Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach – „Ocena czystości mikrobiologicznej testerów kosmetyków kolorowych.”

 

 

4. Turniej dietetyczny:

 1. Amelia Palka i Karolina Sijewska

 

 

5. Turniej kosmetologiczny:

 1. Julia Palka i Julia Stawinoga (poziom I)
 2. Jakub Graca i Nina Trocewicz (poziom II)

 

 

6. Sesja posterowa:

 1. Jakub Graca i Nina Trocewicz „Możliwość wykorzystania bakterii chorobotwórczych w kosmetologii i medycynie estetycznej”
 2. Nikola Dróżdż, Lidia Kocot, Agnieszka Laksa, Martyna Szkaradek Akkermansia muciniphila i jej potencjalny wpływ na zdrowie”
 3. Kamila Pawelska, Karolina Wątroba, Wiktoria Jankowska, Wiktoria Korczyńska Prawidłowe mycie rąk jako podstawowy element walki z zakażeniami”
Patronat:


Sponsorzy:
Skip to content