Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Rozpoczęliśmy Rok Akademicki 2023/2024

 • Uczelnia

dodano: 28 września 2023

Rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego 2023/2024 stanowiło wyjątkowe wydarzenie w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Szczególne zainteresowanie skupiło się na świeżo przyjętych studentach pierwszego roku, którzy oficjalnie dołączyli do wspólnoty akademickiej. 28 września 2023 r. w Sali Audiowizualnej na wysokim parterze odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym przedstawiono cele i wyzwania stojące przed nami w nadchodzącym roku akademickim.

 

Prorektor Marek Maryniak, w imieniu Rektora prof. dr hab. Jacka Starzewskiego, serdecznie przywitał przybyłych gości i studentów. Obecni byli także założyciele, władze uczelni oraz grono kadry akademickiej.

 

Intrygujący wykład inauguracyjny pt. „Czy interwencje dietetyczne mogą opóźniać rozwój zaburzeń poznawczych i otępienia?” został wygłoszony przez dr n. med. Anetę Kościołek, która opowiedziała o chorobach otępiennych, czynnikach ryzyka, pierwszych sygnałach ostrzegawczych, ale także przedstawiła rozwiązania, które pomagają im przeciwdziałać.

 

Mieliśmy także okazję wysłuchać Joanny KosteckiejPrzewodniczącej Samorządu Studenckiego, która przywitała nowych studentów oraz wsparła ich radami i dobrym słowem.

 

Podsumowanie kluczowych wydarzeń i osiągnięć minionego roku akademickiego 2022/2023 przedstawiła dr Katarzyna Duda-Grychtoł. Skupiła się na ciekawych inicjatywach oraz osiągnięciach zarówno studentów, jak i kadry dydaktycznej.

 

Przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród najlepszym studentom. Nagrodę w konkursie na najlepszy projekt zawodowy zdobyła pani Aleksandra Słupianek, absolwentka studiów na kierunku Kosmetologia za pracę „Ocena wpływu kwasu azelainowego na redukcję trądziku pospolitego i przebarwień pozapalnych” pod kierunkiem mgr Małgorzaty Dudek. Z kolei wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę magisterską otrzymała pani Karolina Oleś, absolwentka studiów na kierunku Kosmetologia za pracę pt. „Diagnostyka mikrobiologiczna skóry głowy i włosów u osób w wieku 20-40 lat” napisaną pod kierunkiem dr Katarzyny Dudy-Grychtoł.

 

Wyróżnienie Rektora za najlepsze wyniki w nauce otrzymały:

 • Anna Kardaszewicz – studentka Kosmetologii
 • Daria Płonka  – studentka Dietetyki
 • Dominika Kubista – studentka Kosmetologii
 • Oliwia Gigoń – studentka Kosmetologii
 • Natalia Kuraś – studentka Dietetyki

 

 

W rozstrzygnięciu Plebiscytu dla studentów „Ambasador SWSM w Roku Akademickim 2022/2023” tytuł Ambasadora kierunku Kosmetologia został przyznany panu Jakubowi Gracy.

 

Ogłoszeni zostali również laureaci trzeciej edycji Plebiscytu na Najlepszych Dydaktyków Roku Akademickiego 2022/2023:

 • dr Katarzyna Duda-Grychtoł – w kategoriach Postrach studentów oraz Najlepszy wykładowca
 • dr Radosław Balwierz – w kategorii Mówca roku
 • mgr Wioleta Faruga-Lewicka – w kategorii Najlepszy praktyk
 • dr Łukasz Chajec – w kategoriach Mistrz dowcipu, Chodząca encyklopedia oraz Przyjaciel studentów

 

 

Zostały wręczone Nagrody Rektora oraz wyróżnienia za najlepsze osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz podnoszenie jakości kształcenia:

 • nagrody indywidualne za działalność naukową: prof. Iren Krupka-Matuszczyk oraz prof. Ewa Żukowska-Szczechowska.
 • nagroda zespołowa za działalność na rzecz utrzymania i podnoszenia jakości kształcenia: dr Katarzyna Duda-Grychtoł, dr Jadwiga Nędza, dr Łukasz Chajec, dr Radosław Balwierz, dr Agnieszka Górka-Chowaniec, mgr Dominika Dakowska.

 

 

Drodzy Studenci, Wykładowcy, Goście – dziękujemy za Waszą obecność i życzymy sukcesów w Roku Akademickim 2023/2024!

Skip to content