Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Studenci SWSM współorganizatorami DNIA ZDROWEGO ŚNIADANIA w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”

  • Dietetyka
  • Uczelnia

dodano: 14 listopada 2023

Studenci grupy 5DKS1 pod kierunkiem Pana mgra Marcina Osowskiego w ramach DNIA ZDROWEGO ŚNIADANIA zorganizowanego 8 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła” spotkali się z uczniami i przeprowadzili edukację żywieniową dostosowaną do wieku uczniów. Dzielili się cennymi wskazówkami, przykładami przepisów i odpowiedziami na pytania dotyczące zdrowego odżywiania.

 

Spotkanie nie tylko wypełniała wiedza o zdrowym żywieniu, ale była także zabawa i dużo emocji. Młodsze dzieci chętnie wymieniały co jedzą na śniadanie albo czego nie lubią jeść. Ponieważ dzieci było dużo, było też trochę głośno, a nawet lały się łzy, bo najmłodsi koniecznie chcieli powiedzieć co nieco o swoim śniadaniu. Pokazywali też uśmiechnięte lub smutne buzie w zależności od tego czy był pokazywany zdrowy produkt czy też nie.
Starsi uczniowie klas V – VII i I liceum brali udział w dyskusji i degustacji zdrowego soku lub smoothie.

 

Wszystkie dzieci, a także nauczyciele już wiedzą jak przygotować zdrowe i pełne energii śniadanie. Uczestnicy spotkania byli też bardzo zaskoczeni ilością cukru w jogurtach, serkach czy napojach, które tak często znajdują się w śniadaniówkach.

 

Studenci otrzymali serdeczne podziękowania i opuścili szkołę z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

Skip to content