Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Zdobyliśmy I miejsce w Turnieju Wiedzy Dietetycznej „Nutriada” 2024

  • Dietetyka
  • Uczelnia

dodano: 7 maja 2024

Z dumą dajemy znać, że nasi studenci zdobyli I miejsce w Turnieju Wiedzy Dietetycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Nutriada” 2024!

Serdeczne gratulacje dla zwycięskiej drużyny w składzie: Kamil Horwat, Amelia Palka i Patryk Paszek.

 

26-27 kwietnia w w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbył się Turniej Wiedzy Dietetycznej „Nutriada” organizowany przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W tych zmaganiach wzięły udział dwie drużyny spod znaku Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

 

Nasze zespoły przeszły intensywne przygotowania, które trwały półtora miesiąca i były prowadzone pod czujnym okiem naszego doświadczonego w turniejowych bojach wykładowcę – Bartłomieja Dorożyńskiego.

 

Amelia, Kamil i Patryk zajęli I miejsce zdobywając ostatecznie 120,5 punktu, wyprzedzając o 7,5 punktu drużynę z drugiego miejsca i pokonując łącznie 15 innych drużyn!

 

Nasz kolejny zespół w składzie: Dominika Klimek, Paulina Bartelak i Anna Zabochnicka zajął IV miejsce uzyskując 107,83 punktu.

 

Warto podkreślić, że w poprzednich edycjach nasze drużyny zajmowały także czołowe miejsca w tym turnieju – w 2023 roku zdobyliśmy III miejsce, a 2022 roku nasi zdolni studenci zajęli I miejsce!

Skip to content