Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Konferencja 2017

VII Ogólnopolska Konferencja Studentów Kosmetologii i Dietetyki

VII Ogólnopolska Konferencja Studentów Kosmetologii i Dietetyki odbyła się dnia 2 czerwca 2017 roku w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem JM Rektora Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jacka Starzewskiego, a prowadzona była przez dr hab. Magdalenę Rost-Roszkowską. Uczestnicy konferencji mieli przyjemność posłuchać wykładu pt. „Zastosowanie laserów w kosmetologii i dermatologii” przeprowadzonego przez dr Annę Krzeszewską-Zaręba oraz wykładu dr Łukasza Chajca pt. „Alternatywne źródła pokarmu wyzwaniem współczesnej dietetyki”.

 

Program Konferencji został podzielony na dwie sekcje: Kosmetologia oraz Dietetyka. Wykłady prezentowane były przez studentów kilku wyższych uczelni z Polski, jak Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach. Tematyka sekcji Kosmetologia skupiona była głównie na wykorzystaniu naturalnych składników organicznych i nieorganicznych (np. glinki mineralne, grzyby Chaga) w kosmetologii. W sekcji Dietetyka poruszana była problematyka stosowania diet eliminacyjnych kobiet karmiących piersią, żywienia dzieci w różnym wieku (niemowlęcym, przedszkolnym, szkolnym), czy dzieci z autyzmem. Przedstawiona została także analiza porównawcza asortymentu produktów typu light z ich tradycyjnymi odpowiednikami, a także właściwości bioaktywnych składników czekolady. Przyznane zostały dwie nagrody wyróżniające wystąpienia, które otrzymali Bartłomiej Dorożyński student Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach oraz Viktoriya Yelnytska studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

Serdecznie dziękujemy studentom i sympatykom kosmetologii, dietetyki oraz kierunków pokrewnych za wzięcie udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Kosmetologii i Dietetyki.

Skip to content