Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Konferencja 2018

VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Kosmetologii i Dietetyki

VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Kosmetologii i Dietetyki odbyła się 28 czerwca 2018 roku w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Konferencję prowadziła dr hab. Magdalena Rost-Roszkowska, a wykład plenarny zatytułowany „Postępowanie żywieniowe w łuszczycy” wygłosiła dr Aneta Kościołek, wieloletni wykładowca SWSM w Katowicach.

 

Podczas konferencji studenci kilku wyższych uczelni wygłosili referaty związane z najnowszą tematyką dotyczącą dietetyki oraz kosmetologii. Studenci po wysłuchaniu referatów żywo dyskutowali na tematy takie jak niefarmakologiczne metody leczenia zespołu insulinowego, wpływ zaburzeń odżywiania na organizm człowieka, zalecenia żywieniowe w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, czy zastosowania miodu i produktów pochodzenia pszczelego w kosmetologii.

 

Przedstawione zostały także wyniki badań ankietowych oceniających sposób żywienia kobiet ciężarnych stosujących dietę wegańską, osób z cukrzycą typu II, czy nawyków żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym. Studenci zapoznali się również z aspektami interakcji organizmu z mikroorganizmami go zasiedlającymi, czy prozdrowotnym działaniem grzybów Chaga. Na zakończenie zostały studentom rozdane certyfikaty uczestnictwa w Konferencji.

Skip to content