Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Konferencja 2021

X Ogólnopolska Konferencja Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach odbyła się ON-LINE w dniach 17-18 czerwca 2021 roku.

Gospodarzami Konferencji były Pani prof. dr hab. Magdalena Rost-Roszkowska oraz Pani dr Anna Krzeszewska-Zaręba.

 

Patronat nad Konferencją objął Rektor Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski, a Patronat Medialny objęło czasopismo KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA.

 

Wykład otwierający Konferencję zatytułowany „Czy wiedźmę znajdziesz w Internecie” wygłosił Pan mgr Zbigniew Skotnicki – ekspert w dziedzinie dziennikarstwa i bibliografii dotyczącej historii światowych publikacji z obszaru ziołolecznictwa, farmakognozji, zielarstwa i botaniki farmaceutycznej.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością także:

  • Pani dr Iwona Lizończyk – przedstawicielka firmy Sanprobi wygłaszając wykład zatytułowany „Probiotyki Sanprobi w świetle najnowszych doniesień naukowych”,
  • Pani Aleksandra Sośniok – przedstawicielka Gabinetu Hiperbarycznego SIŁA TLENU wygłaszając wykład zatytułowany „Wykorzystanie tlenoterapii hiperbarycznej przez sportowców”,
  • Pan Dr. Ahmad Ali – przedstawiciel Uniwersytetu w Bombaju wygłaszając wykład zatytułowany „Rozjaśniające właściwości ekstraktu i kremu wykonanego na bazie Spirulina platensis”.
Podczas konferencji swoje prace zaprezentowali studenci i absolwenci kierunków Kosmetologia i Dietetyka.

W Panelu Dietetycznym nagrody i wyróżnienia otrzymali:

1 miejsce: Jagoda Kłębek – za referat zatytułowany „Porównanie nawyków żywieniowych pacjentów zakwalifikowanych oraz poddanych operacji bariatrycznej”

2 miejsce: Aleksandra Zator – za referat zatytułowany „Ocena wiedzy osób chorych na stwardnienie rozsiane na temat dietoterapii”,

3 miejsce: Anna Jura – za referat zatytułowany „Wpływ czerwonego wina na organizm”.

W Panelu Kosmetologicznym nagrody i wyróżnienia otrzymali:

1 miejsce: Natalia Kosiorek – za referat zatytułowany „Ocena właściwości nawilżających i złuszczających kremu do rąk i stóp z 15% mocznikiem”,

2 miejsce: Wiktoria Łach – za referat zatytułowany „Ocena wpływu mezoterapii mikroigłowej na stan łuszczącej się skóry głowy – opis przypadku”,

3 miejsce:Natalia Schafer– za referat zatytułowany „Badanie potencjału rozjaśniającego dwufazowego serum marki Bosphaera z wykorzystaniem aparatury diagnostycznej i testowania statystycznego”.

W pierwszym dniu Konferencji zaprezentowana została SESJA POSTEROWA zatytułowana: ROK PANDEMII, do której wprowadzał wykład wygłoszony przez Studentki 2 semestru Kosmetologii I stopnia: Weronikę CzajęMarię JamrozikKarolinę Pacię i Oliwię Rogacką o tytule „SARS – CoV -2: raport”.

 

Wszyscy uczestnicy Konferencji mogli oddać swój głos w Plebiscycie na najlepszy POSTER, największą liczbę głosów i tytuł „Najlepszego Postera” zdobył Poster zatytułowany „Zadrapanie, które ocaliło miliony istnień ludzkich – odkrycie szczepionek”, którego autorkami są Dominika WojtasPaulina KopećNatalia StrózikKatarzyna WalczakJulia HabelAnna Richter, studentki 6 semestru Kosmetologii I stopnia.

Przeprowadzone zostały TURNIEJE

Studenci mogli wykazać się zarówno swoją wiedzą z zakresu kosmetologii i dietetyki, jak i talentami z zakresu wizażu, czy sztuki kulinarnej.

W Turnieju Wiedzy Kosmetologicznej nagrodę główną zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji na POZIOMIE I zdobyła drużyna: Wiktoria Łysagóra i Weronika Walasik, natomiast na POZIOMIE II drużyna: Małgorzata Sobczyk i Karolina Majewska.

W Turnieju Wiedzy Dietetycznej nagrodę główną zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji na POZIOMIE I zdobyła drużyna: Żaneta Szczeć i Aleksandra Maciejewska, natomiast na POZIOMIE II drużyna: Aleksandra Sośniok i Agnieszka de Mehlem.

W Turnieju Makijażu – MAGICY WIZAŻU – Makijaż wieczorowy nagrodę główną zdobyła Weronika Pająk, natomiast wyróżnienie przyznano Martynie Bronder.

W Turnieju KULINARNE SHOW swój talent zaprezentował Dariusz Łętowski.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!

Wszyscy uczestnicy Konferencji wykazali się wiedzą, zaangażowaniem, otwartością na wyzwania stawiane przez Organizatora. Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

 

Szczególne podziękowania składamy sponsorom, którzy w tak ogromnym stopniu wsparli Konferencję i nagrodzili Studentów
za ich trud, wiedzę, zachęcając tym samym do dalszego rozwoju.

 

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w dniu 5 lipca 2021 r. w siedzibie Uczelni.

Skip to content