Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kursy i szkolenia

Kontakt

Więcej

Zwiń menu

Konferencja 2022

XI Ogólnopolska Konferencja Studentów Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach i I organizowana przy współudziale Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego odbyła się w dniach 6-9 czerwca 2022 roku w siedzibie Uczelni.

W części naukowej odbyły się trzy panele:

Panel farmaceutyczny i medyczny

Komisja w składzie: prof. UO Izabela Jasicka-Misiak, dr Radosław Balwierz, dr Paweł Biernat przyznała nagrodę główną Pani Aleksandrze Niedźwieckiej (Uniwersytet Opolski) za referat: „Znaczenie i rola Witaminy D w praktyce farmaceutycznej” .

Panel dietetyczny

Komisja w składzie prof. UO dr hab. Izabela Jasicka-Misiak, dr Radosław Balwierz, mgr Bartłomiej Dorożyński przyznała nagrodę główną Pani Annie Zabochnickiej (Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach) za referat: „Wpływ żywienia na poprawę jakości snu oraz konsekwencji zdrowotnych wynikających z niedoboru snu”.

Panel kosmetologiczny

Komisja w składzie Prof. dr hab. Magdalena Rost-Roszkowska, dr Radosław Balwierz, mgr Wioleta Faruga-Lewicka przyznała nagrodę główną Pani Angelice Kozłowskiej (Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach) za referat: „Ocena wpływu serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej na stan skóry palących mężczyzn”.

Równolegle do zmagań naukowych, których miejscem była Aula SWSM, w pracowniach Uczelni odbywały się turnieje i konkursy:

Turniej kulinarne show

Uczestnicy pod czujnym okiem komisji  w czasie 90 minut mieli przyrządzić dania kuchni śródziemnomorskiej.
Komisja w składzie : mgr Marcin Osowski, mgr Iwona Zieleń-Zynek, mgr inż. Joanna Zawadzka przyznała nagrody następującym drużynom:

 

Nagroda główna: Laura Golly i Julia Ebert
Wyróżnienie: Joanna Kostecka i Paulina Ogłaza
Nagroda publiczności: Dominika Kania i Wiktoria Zalas

Turniej wiedzy dietetycznej

Podczas zmagań dietetyków,  dwuosobowe drużyny  przyrządzały w  Pracowni Żywienia danie dla osoby z problemami kardiologicznymi (Poziom I)  natomiast  na  Poziomie II  zawodnicy mierzyli się z przyrządzeniem deseru dla osoby chorej na cukrzyce.

 

Komisja w składzie: dr Łukasz Chajec, dr Joanna Kowalska, mgr Dominika Dakowska po burzliwych obradach postanowiła nagrodzić:

 

POZIOM I:
Nagroda główna: Aleksandra Maciejewska i Żaneta Szczeć
Wyróżnienie: Sabina Mrozek i Joanna Kostecka

 

POZIOM II:
Nagroda główna: Weronika Gęgotek i Krzysztof Ambicki
Wyróżnienie: Paulina Bartelak i Dominika Klimek

Turniej wiedzy kosmetologicznej – Poziom I

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszego: odpowiedzi na wybrane pytania oraz części praktycznej,  gdzie na pracowni PK 1 trzy zwycięskie drużyny etapu pierwszego walczyły w finale o główną nagrodę.

 

Komisja w składzie: dr Anna Krzeszewska-Zaręba, mgr Wioleta Faruga-Lewicka, mgr Beata Kawka-Anczyk przyznały nagrodę główną Paniom: Alicja Pańczak i Martyna Chmielorz.

 

Wyróżnienie zdobyły: Karolina Pacia i Weronika Czaja

Turniej wiedzy kosmetologicznej – Poziom II

Na poziomie drugim zasady były analogiczne  do poziomu I jednakże współzawodnictwo odbywało się wśród studentów kierunku Kosmetologia wyższych semestrów, po zaciekłej rywalizacji ostatecznie zwyciężyła drużyna: Anna Chałubek i Natalia Śmietańska.

 

Komisja w składzie: dr Anna Krzeszewska-Zaręba, mgr Wioleta Faruga-Lewicka, mgr Małgorzata Dudek poza nagrodą główną przyznały wyróżnienie dla Anety Sugier i Sandry Sekuły.

Turniej stylizacji

W czwartek 9 czerwca odbyła się najbardziej gorąca rywalizacja ze wszystkich. W Sali 164  jednocześnie zmagały się wizażystki  w ramach turnieju stylizacji makijażu (temat: Makijaż stylizowany na lata 20) oraz manikiurzystki (temat: Wiosenno-letnie wariacje).

 

Komisja w składzie: Dorota Ziętek, Sandra Spałek, Elżbieta Wilska, Rafał Neidek przyznała nagrody następującym stylizacjom:

 

Turniej Makijażu:

Nagroda główna: Paulina Walczak
Wyróżnienie: Maria Jamrozik

 

Turniej Stylizacji Paznokci

Nagroda główna: Julia Czuba
Wyróżnienie: Martyna Czenczek

Turniej Fotograficzny

Podziękowanie dla Łucjana Hachuły za udział.

Sesja posterowa

Uczestnicy konferencji mogli podziwiać postery przygotowane przez studentki i studentów SWSM, których prezentacja odbyła się na Auli SWSM. Głosami publiczności zwyciężył  POSTER – nr 19 autorstwa: Maji Lament, Sandry Bartosiak, Klaudii Krawczyk i Agaty Mamok

 

Wykład wprowadzający do SESJI POSTEROWEJ

 

Podziękowanie dla Amelii Palki i Karoliny Wasążnik

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za udział i przybycie. Specjalne podziękowania dla wszystkich sponsorów, dzięki którym zwycięzcy zostali docenieni wspaniałymi nagrodami. Do zobaczenia na rok!
Skip to content